Detalii loc de munca

Descrierea jobului

- Raspunde de intretinerea, reparatia si buna functionare a intregului parc de utilaje si mijloace auto din dotarea societatii. - Raspunde de respectarea si aplicarea tuturor reglementarilor privind siguranta in functionare a instalatiilor sub presiune si mijloacelor de ridicat, luand masuri concrete petru eliminarea deficientelor constatate. - Planifica, organizeaza si raspunde de intretinerea si repararea utilajelor si mijloacelor auto, atat la nivelul societatii cat si prin unitatile de service agreate de conducerea societatii. - Tine evidenta lucrarilor de intretinere, reparatii curente si capitale pentru fiecare utilaj si mijloc auto din dotare. - Stabileste si raspunde de asigurarea pieselor de schimb, subansamblurilor si ansamblurilor necesare reparatiilor planificate; - Analizeaza accidentele in care au fost implicate utilajele si mijloacele auto, defectele aparute in timpul functionarii si propune spre aprobare conducerii masuri de remediere a acestora. - Urmareste contractele cu firmele de service, de asigurari si inchirieri utilaje si mijloace auto si mentine relatiile de parteneriat cu aceste societati. - Primeste, verifica si avizeaza facturile si devizele de cheltuieli intocmite de furnizorii de servicii si piese de schimb si tine evidenta lor. - Lanseaza comenzi in functie de necesarul aprobat de conducere.

Cerinte

- Candidatul trebuie sa fie absolvent de studii superioare tehnice – specializare electromecanica - 2 ani experienta in activitate de intretinere si reparatii utilaje (hidraulice, electrice) - Abilitati de operare PC - nivel avansat; - Limba engleza – nivel conversational; - Autorizare RSVTI; - Experienta in relatia cu autoritatile - ISCIR (constituie avantaj); - Aptitudini de analiza si atentie la detalii; - Aptitudine avansata de invatare;

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate