Acest anunt nu mai este activ

Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Ardenne

Descrierea jobului - Franta

Recrutam medici anestezisti pentru institutii medicale din nordul Frantei (Ardenne). Instituție medicală * capacitate: aproximativ 1.000 de paturi; * majoritatea operațiilor sunt practicate în instituție; * urgențe: aproximativ 40.000 de cazuri pe an; * maternitatea: aproximativ 1.900 nașteri pe an; * aparatură tehincă performantă și înlocuită în totalitate; Principalele segmente de activitate În domeniul reanimare: * reanimare medicală (șoc septic, meningite grave, embolii pulmonare masive, comă diabetică, hemoragii digestive, etc.) * reaminare chirurgicală (politraumatisme, chirurgie digestivă gravă, traumatisme craniene severe, chirurgie vasculară aortică, etc) În domeniul anestezie: * bloc operator central: chirurgie viscerală, vasculară, ortopedică, ORL, stomatologie, urgențe viscerale și traumatologie; * bloc operator obstetrico-ginecologic; * anestezie ambulatorie; * supraveghere; * vizite post și pre–anestezice. Serviciile de anestezie și reanimare polivalentă: două servicii diferite (anestezie, pe de o parte și reanimare medico- chirurgicală, pe de altă parte), care lucrează în strânsă legătură.

Cerinte

Cautam doar candidati care vorbesc fluent limba franceza si care au cel putin 2 ani de experienta in domeniu. Experienta in domeniu si calificarea trebuie demonstrate prin documente specifice. Prezentarea unor scrisori de recomandare reprezinta un avantaj in procesul de recrutare.

Arata anuntul si prietenilor tai