Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Recrutam medici anestezisti pentru institutii medicale din nordul Frantei (Ardenne). Instituție medicală * capacitate: aproximativ 1.000 de paturi; * majoritatea operațiilor sunt practicate în instituție; * urgențe: aproximativ 40.000 de cazuri pe an; * maternitatea: aproximativ 1.900 nașteri pe an; * aparatură tehincă performantă și înlocuită în totalitate; Principalele segmente de activitate În domeniul reanimare: * reanimare medicală (șoc septic, meningite grave, embolii pulmonare masive, comă diabetică, hemoragii digestive, etc.) * reaminare chirurgicală (politraumatisme, chirurgie digestivă gravă, traumatisme craniene severe, chirurgie vasculară aortică, etc) În domeniul anestezie: * bloc operator central: chirurgie viscerală, vasculară, ortopedică, ORL, stomatologie, urgențe viscerale și traumatologie; * bloc operator obstetrico-ginecologic; * anestezie ambulatorie; * supraveghere; * vizite post și pre–anestezice. Serviciile de anestezie și reanimare polivalentă: două servicii diferite (anestezie, pe de o parte și reanimare medico- chirurgicală, pe de altă parte), care lucrează în strânsă legătură.

Cerinte

Cautam doar candidati care vorbesc fluent limba franceza si care au cel putin 2 ani de experienta in domeniu. Experienta in domeniu si calificarea trebuie demonstrate prin documente specifice. Prezentarea unor scrisori de recomandare reprezinta un avantaj in procesul de recrutare.