Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Condiții Propuse * contact inițial de 3-6 luni, prin acord între candidat și seful serviciului; * remunerație: aproximativ 3.900 euro/lună net, cu statut de practician contractual, cu condiția să nu aibă interdicții în exercitarea profesiei și să aibă drept de practică în Franța; * Cazare asigurată timp de o lună de la sosirea candidatului în Franța; * Sprijinirea candidatului în demersurile legate de găsirea unei locuințe, deschiderea unui cont bancar sau orice altă formalitate administrativă. Instituție medicală * capacitate: aproximativ 1.000 de pături; * majoritatea operațiilor sunt practicate în instituție; * urgențe: aproximativ 40.000 de cazuri pe an; * maternitatea: aproximativ 1.900 nașteri pe an; * aparatură tehincă performantă și înlocuită în totalitate; Locație Ardenne (nordul Franței);

Cerinte

Profilul candidatului Cardiolog polvalent cu drept de practica in Franța. Se doresc competențe în: * reanimare cardiacă, eco-cardiacă, examinare non invazivă; * probă de rezistență; * examen de medicină nucleară; * investigare ecografică. Competență în ritmologie ar constitui un avantaj. Cunoașterea limbii franceze este obligatorie.