Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Mod de lucru: Lucru în reţea pe STETHO, formare continuă facilitată, asigurare de sănătate, asigurare de pensie suplimentarp prin capitalizare. Condiţii: Candidatul trebuie sa aibă toate diplomele cerute traduse în franceză şi legalizate, acceptul din partea Colegiului Medicilor din Franţa şi o cunoaştere foarte bună a limbii franceze. Candidatul trebuie să aibă permis de conducere valabil în Franţa şi maşina. Angajarea se face pe perioadă nedeterminată, cu angajamentul de a rămâne minim 5 ani pe postul respectiv, full time 35 ore/săptămână. O săptămână se lucrează 4 zile, o săptămână 5 zile, astfel că există o zi liberă odată la 15 zile, în afara weekend-ului. Avantaje: Există posibilitatea de ajutor în privinţa cazării pe o perioadă determinată, iar această instituţie mai lucrează cu un medic român deja instalat acolo.

Cerinte

Cerinţe Certificat de conformitate eliberat de Ministerul Sănătăţii Cunoştinţe de limba franceză la nivel mediu – avansat Să fie eligibil pentru a intra în Colegiul Medicilor din Franţa