Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Clientul nostru este o clinică specializată de Neurologie situată în Landul Baden-Württemberg, având mai mult de 55 de locuri staţionare. Clinica a fost recent renovată şi dotată cu aparatură modernă. Pentru clientul nostru căutăm: Medic Specialist Neurologie Noi vă oferim: • Serviciile noastre sunt gratuite pentru candidaţi • Ne ocupăm de toate formalităţile necesare angajării Dvs. (recunoaşterea dreptului de liberă practică, recunoaşterea certificatului de medic specialist) • Vă oferim sprijinul nostru pe parcursul întregului proces de recrutare, dar şi pe perioada ulterioară angajării Dvs. tw.con. este o societate germano - română specializată în plasarea de forţă de muncă înalt calificată, în special medici şi specialişti IT din diferite state EU pentru Germania, având sediul la Frankfurt. Pentru mai multe informaţii, vă rugăm, vizitaţi pagina noastră.

Cerinte

Cerinţe: - Licenţiat al facultăţii de medicină - Medic Specialist Neurologie - Bune cunoştinţe de limba germană la nivel cel puţin B2 Clientul nostru oferă: - Posibilitatea de a trăi şi a munci într-o zonă atractivă, în apropiere de Strasbourg şi Stuttgart - Posibilitatea de a lucra cu aparatură modernă - Remuneraţie adecvată şi corespunzătoare nivelului din Germania

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate