Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Medic Specialist de medicina de familie / generala – vorbitor limba germana Pentru unul dintre clientii nostri, un centru modern de recuperare medicala pozitionat intr-o superba zona Montana din Austria, specializat in recuperari ortopedice si reumatologice, cautam un Medic Specialist de Medicina de Familie si / sau Medicina Generala. Responsabilitati: • Ingrijirea individuala a pacientilor clinicii in perioada de recuperare de 3 saptamani • Participare la diagnosticarea pacientilor (analize de laborator, radiografii, EKG, ergometrie, spirometrie și diverse examene ecografice) • Efectuarea turelor de noapte / weekend/ sarbatori legale, in conformitate cu politica clinicii • Efectuarea de controale medicale • Implicare in proiecte de asigurarea calitatii serviciilor medicale.

Cerinte

Cerinte: • Cunoasterea limbii germane la nivel avansat, ideal limba materna • Minim 3 ani experienta de lucru ca medic specialist de medicina de familie / medicina generala • De preferat, diploma de specializare obtinuta incepand cu anul 2007 • Disponibilitate pentru relocare permanenta in Austria. Daca indepliniti cerintele mentionate si va atrage perspectiva construirii unei cariere intr-un mediu de lucru profesionist ce ofera posibilitatea de dezvoltare profesionala continua, va rugam sa ne transmiteti aplicatia dumneavoastra in limba romana. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate