Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Amerom Jobs Experience recruteaza medici specialisti pentru locuri de munca in clinici private si de stat din Germania pentru urmatoarele specializari:medic sef chirurgie cu salarizare incepand de la 10000 euro/brut,top doctor chirurgie vasculara cu salarizare de la 8500 euro/brut,medic anestezist,oftalmolog,medicina interna,ortopedie,traumatologie cu salarizare de la 6500 euro/brut,la care se adauga si indemnizatii,garzi(unde este cazul),ore suplimentare,wekeend-uri lucrate si bonusuri.

Cerinte

Este necesar de minim 1 an experienta in domeniu ca si medic specialist,limba germana la nivelul B2(certificatul lingvistic poate fii obtinut de la orice institutie acreditata din Romania,nu este obligatoriu de la Goethe Insitut).Costurile deplasarii pentru interviu sunt decontate de clinica ulterior,in momentul semnarii contractului cu clinica respectiva.Clinica nu deconteaza costurile pentru obtinerea certificatului lingvistic B2 si nici pentru traducerile legalizate ale documentelor in vederea obtinerii Certificatului de libera practica si a Licentei de a profesa in Germania ca si medic specialist.