Detalii loc de munca

Descrierea jobului

CANDIDATUL IDEAL: Medic medicina umana ( Fara Stomatologie) : - Absolvent al facultatii de medicina dintr-un stat al Uniunii Europene + Norvegia, Elvetia, Lichtenstein, Islanda - Proaspat absolvent,medic rezident,specialist sau primar - Limba Germana – Nivel Bun MEDICI, ASISTENTE MEDICALE, ASISTENTE Candidatul Ideal sexul: feminin, masculin vârsta: peste 22 de ani asistent medical si ingrijire medici peste 25 de ani RESPONSABILITATI / BENEFICII: Contractul de muncă : Austria – contract pe termen nedeterminat, concediu 25 – 30 zile/ an Germania – contractul pentru medici și asistente medicale în spitale este min. 2 ani; în cazul copilului minor alocații de 184€ / copil

Cerinte

- Limba Germana – Nivel Bun MEDICI, ASISTENTE MEDICALE, ASISTENTE Candidatul Ideal sexul: feminin, masculin Studii - medici studii superioare de gradul II (este necesară atestarea pentru un anumit domeniu) -posibil și proaspeți absolvenți ai facultății de medicină; sunt binevenite toate specialitățile clinice în afara stomatologiei - Fizoterapeut cu diploma de absolvirea studiilor superioare de gradul I. , practica in domeniul min. 3 ani Ingrijire personal – necesar cursul pentru Ingrijie Batrani