Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Informatii generale: Va oferim acum posibilitatea sa lucrati in domeniul medical pentru clinici si spitale in Germania. Este nevoie de urmatorele tipuri de asistenti medicali si de medici: neurologi, radiologi, anestezisti, chirurgi, internisti, ginecologi, pediatri si in viitor si alte specializari. Salarul se negociaza cu angajatorul in functie de experienta si specializare. Contactati-ne pentru detalii! Salariile sunt intre 1800 si 5000 € net, la care se adauga garzile si alte servicii prestate. In general angajatorul suporta drumul dus al aplicantului din Romania la locul de munca.

Cerinte

Conditii, calificari necesare si posibilitati: Nivel B2 de comunicare orala pentru limba germana (si certificat, daca este posibil de la Institutul Goethe, care sa ateste acest nivel de cunostiinte) si limba engleza de baza; Studii finalizate in domeniul medical; Diplomele si documentele justificative sa fie traduse in limba germana si legalizate – serviciu oferit de biroul nostru de traduceri la un pret redus; Varsta maxima de 50 de ani; aspect fizic placut si stare de sanatate buna; Posibilitatea de a emigra in Germania, impreuna cu familia; Posibilitatea pentru specializare suplimentara in Germania. Prioritate in selectarea personalului: Studenti in an terminal sau absolventi (doctori tineri, chiar si fara experienta); Medici rezidenti sau specialisti; Asistenti medicali tineri cu diploma; Doctor de top cu diploma (nivel 2 de atestare / calificare) Salar oferit si bonusuri: