Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

De-a lungul celor 11 ani de experienta in domeniul resurselor umane, Head-Hunting a recrutat cu succes specialisti in diverse domenii, pentru mari companii, in tara si strainatate. Oferta noastra se adreseaza medicilor rezidenti care doresc sa continue rezidentiatul sau sa inceapa un rezidentiat nou, medicilor specialisti si absolventilor cu nivel bun de cunoastere a limbii germane. Posturile sunt in spitale si clinici private de pe tot teritoriul Germaniei. Posturi urgente: - specialist chirurgie generala - specialist chirurgie cardiovasculara, etc. - specialist cardiologie - specialist interne - specialist pediatrie (pentru a lucra in cabinet privat, cu posibilitate de a prelua cabinetul intr-o perioada scurta si conditii foarte avantajoase) - specialist medicina de familie sau medicina generala - rezidenti medicina interna - rezidenti chirurgie generala - rezidenti si specialisti in psihiatrie - rezidenti si specialisti in neurologie. Oferta speciala pentru medicii de familie cu specializare de 3 ani – preluare cabinete private in nordul Germaniei, in conditii foarte avantajoase. Asiguram decontarea cheltuielior de transport si cazare pentru interviul cu spitalul, ajutor pentru recunosterea diplomei de medic si obtinerea dreptului de lucru, ajutor pentru relocare. Oferta generala: contracte de munca pe 2 ani cu posibilitate de prelungire, salarii intre 3500-6000 euro brut, plata separata pentru garzi , posibilitatea de a continua rezidentiatul. Asigurari medicale si sociale. Nu se percepe comision. Pentru informatii suplimentare ne puteti contacta la: E-mail: office@head-hunting.ro Tel.: 0723.188550 (orele 12-21) Persoana de contact: Carmen Ivan

Cerinte

Absolvent al facultatii de medicina, cu sau fara experienta de lucru ca medic. Cunostinte de limba germana la nivel minim B1 pentru plecari rapide la interviu, dar si medici foarte motivati cu cunostinte de germana la nivel A2. Varsta maxima 45 de ani.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate