Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Pentru clienţii noştri, clinici şi spitale din domeniul public şi privat din Germania, căutăm absolvenţi ai facultăţii de medicină, medici rezidenţi şi specialişti. Vă oferim posturi în următoarele specializări: - Anestezie şi terapie intensivă - Medicină internă - Neurologie - Chirurgie generală - Chirurgie vasculară - Neurochirurgie - Ortopedie şi traumatologie - Nefrologie - Urologie - Cardiologie - Gastroenterologie - Medicină de familie - Obstetrică şi ginecologie - Oftalmologie

Cerinte

Cerinţe: • Absolvent al facultăţii de medicină, medic rezident sau specialist • Cunoaşterea limbii germane – nivel, cel puţin, B1 (scris, vorbit, citit) Clienţii noştri oferă: • Contract de muncă pe durata nedeterminată • Remuneraţie adecvată şi corespunzătoare nivelului din Germania • Condiţii de muncă foarte bune şi dotări moderne, la cele mai înalte standarde • Suportarea în întregime a cheltuielilor necesare deplasărilor pentru interviu • Cursuri de perfecţionare a limbii germane tw.con. este o societate germano - română specializată în plasarea de forţă de muncă înalt calificată în Germania, având sedii la Frankfurt şi Bucureşti. Avantajele Dumneavoastră: • Beneficiaţi de serviciile noastre în mod gratuit, noi fiind complet remuneraţi de către clienţii noştri • Având sedii în ambele ţări, toţi angajaţii noştri vorbesc atât limba română, cât şi germană; astfel, profitaţi de servicii în limba română pe parcursul întregului proces de recrutare şi intregrare la noul loc de muncă • În măsura în care este posibil, vom ţine cont de dorinţele Dvs. referitor la noul loc de muncă şi vom găsi postul cel mai potrivit din oferta noastră • Ne ocupăm de toate formalităţile necesare angajării Dvs. (recunoaşterea dreptului de liberă practică, permis de muncă, recunoaşterea certificatului de medic specialist) • La noi veţi găsi întodeauna răspuns privind integrarea Dvs. în Germania