Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

SE LUCREAZA DOAR PE BAZA DE CONTRACT LEGAL DE MUNCA!!!! Noi colaboram doar cu clinici private si de stat, implicit case de batrani si clinici de recuperare din Germania, si se lucreaza doar cu contract de munca. Locurile de munca vacante in acest moment sunt in landurile Hessen si Niedersachsen, respectiv in case de batrani (Seniorenresidenz) cat si in Thüringen intr-o clinica de recuperare. Specificam ca in landurile Niedersachsen si Thüringen este necesar nivelul B2 al lb. germane. Pentru clinica de recuperare cautam medici pentru urmatoarele sectii: Sectia Oncologie • pozitia de Oberarzt : medici specialisti Oncologie si Hematologie, cu experienta in reabilitare • pozitia de Stationarzt :medici specialisti in Gastrooncologie, Urologie, Ginecologie si Dermatologie Sectia Ortopedie •pozitia Oberarzt : medic specialist in Ortopedie cu experienta in reabilitare •pozitia de Assistentarzt : medici ce doresc sa se specializeze in Ortopedie si Medicina generala In completarea C.V.-urilor sa fie atasate: •diploma de licenta •diploma de medic specialist •adeverinta elib. de Colegiul Medicilor din Romania din care sa rezulte ca pe aceasta perioada posesorul a exercitat efectiv si legal profesia de medic •adeverinta despre faptul ca studiile superioare sunt in conformitate cu Constitutia Europeana nr. 93/16. Certificat elib. de Min. Sanatatii din Romania Angajatorul suporta costurile biletului de avion in Germania; cazarea este pe o perioada de max. 3 luni oferita in incinta casei de batrani ; clinica de recuperare ofera casa si masa pt. medici; sustinere in vedera obtinerii permisului de munca si a certificatului de libera practica. Contractele de munca se incheie direct cu angajatorul, pe perioada nedeterminata si o perioada de proba de 6 luni. Salarii: Stationarzt - aprox. 4100 Euro brut Assistentarzt- aprox. 3000 Euro brut Oberarzt- aprox. 6000-7000 Euro brut

Cerinte

Nu se impune limita de varsta. Clinic sanatos. Fara cazier. Diploma de licenta. Diploma de medic specialist. Adeverinta elib. de Colegiul Medicilor din Romania din care sa rezulte ca pe aceasta perioada posesorul a exercitat efectiv si legal profesia de medic. Adeverinta despre faptul ca studiile superioare sunt in conformitate cu Constitutia Europeana nr. 93/16. Certificat elib. de Min. Sanatatii din Romania. CUNOSTINTE DE LIMBA GERMANA MEDIU-AVANSAT OBLIGATORIU!!!!!!!!! NU DEPUNETI C.V DACA NU INDEPLINITI CONDITIILE!!!!!!!!!!!!!!!!

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale