Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Moving People este o companie belgiana specializata în recrutarea de cadre medicale pentru spitale, case de odihna si centre de ingrijire medicala cat si pentru sectorul farmaceutic. Suntem in cautarea unui medic specialist de medicina muncii interesat in relocarea in Franta. Spitalul este situat intr-o comuna din zona metropolitana a Parisului, la 48.1 Km (29.9 minute) Sud de centrul Parisului. Spitalul are 2 situ-uri si 1600 de angajati. Sarcinile: § asigura supravegherea medicală a angajaților: vizari la angajare, vizari anuale, sau ori de cate ori cere conducerea § Elaborarea unui plan de afaceri anual la locul de muncă (pozițiile de risc și condițiile de muncă), să participe la activități de cercetare § Consilierea angajatorilor , instruirea practică pentru siguranța angajaților, informații din partea personalului, membrilor și directiunii. Avantaje: § Contract de munca § Salariu variaza intre 3000-4500 euro net /luna , § 14 salarii anuale (al 13 lea salar la sfarsitul anului si o prima de vacanta) § Data programului :intre 32 si 35 de ore pe săptămână, de luni pana vineri § Nu se fac garzi § Asigurarea de malpraxis este platita de spital

Cerinte

MOVING PEOPLE OFERA GRATUIT: Învăţarea intensivă a limbii franceze pe parcursul mai multor luni Obţinerea echivalării diplomei Plata deplasarii si a cazarii la vizita de lucru Plata biletului de avion la plecare (dupa semnarea contractului cu angajatorul) Intampinare personalizata la aeroport si instalare (deschiderea unui cont bancar, cumpararea unei cartele sim, identificarea altor furnizori de servicii) Cazare provizorie timp de 14 zile Asistenta privind gasirea unei locuinte definitive Asistenta pe toata durata sederii in tara de destinatie