Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Agentia noastra recrutează pentru spitale şi clinici private din Germania, personal medical în următoarele domenii de specialitate: Medicină Generală, Medicină Internă, Pediatrie, Psihiatrie, Anestezie, Neurologie, Obstetrică-Ginecologie, Radiologie, Oftalmologie etc. Responsabilităţi: - Tratamentul pacienţilor şi întocmirea documentaţiei aferente

Cerinte

- Diplomă de licenţă a Facultăţii de Medicină - Diplomă de specializare pe domeniu de activitate - 2-3 ani de experienţă pe specializare - Certificat de Conformitate (eliberat de Ministerul Sănătăţii) - Limba germană – nivel mediu (Certificat de competenţă lingvistică, minim B1) Beneficii: - Durata contractului: perioadă nedeterminată - Salariul anual Brut: începand cu 55.000 Euro - Programul de lucru: 40 ore/saptamană + orele de gardă - Concediul anual: 30 zile /an - Orele suplimentare se indexează conform legislaţiei germane în vigoare.