Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Descrierea postului: Moving People este o companie specializată în recrutarea internaţională în domeniul medical pentru spitale, case de odihnă şi centre de îngrijire medicală, îngrijiri la domiciliu şi sectorul farmaceutic. Cautam MEDICI SPECIALISTI SAU REZIDENTI, ASISTENTI MEDICALI GENERALISTI , interesati sa lucreze in Belgia. Pentru medici rezidenti si medici specialisti, sunt acceptate candidaturi din toate domeniile de specializare. Pentru asistenti medicali generalisti, exista locuri de munca in spitale si case de odihna si tratament,ingrijiri la domiciuliu. CV-urile actualizate se trimit pe adresele de e-mail ale birourilor din Bucuresti , Iasi si Cluj Napoca . NU SE PERCEPE NICI UN FEL DE TAXA SAU COMISION DE LA CANDIDATI !!!! Persoanele interesate in oferta noastra pot completa si formularul de CV direct pe site-ul nostru.

Cerinte

Pentru Medici,Farmacisti: - diploma de licenta doctor - medic,farmacist - certificat de medic specialist,farmacist specialist - cunostinte de limba franceza la nivel conversational Pentru Asistenti Medicali - Certificat de competente profesionale obtinut la absolvirea Scolii postliceale sanitare sau Diploma de absolvire a Colegiului Universitar Medical -experienta minim 2 ani in spital ca si asistent medical generalist pentru accesarea unui post in spital - experianta de minim 6 luni (inclusiv voluntariat) pentru accesarea unui post in case de odihna si tratament sau firme de ingrijire la domiciliu - cunostinte de limba franceza nivel conversational (B14)pentru aplicantii pe partea franceza.Asistentilor care nu vorbesc limbi straine si doresc sa aplice la aceasta oferta le oferim cursuri gratuite de limba flamanda. Oferta (bonusuri, beneficii): - Contracte de lucru pe durata nedeterminata semnate direct cu angajatorul; - Salarii, respectiv, onorarii atractive; - Conditii de lucru (orar, concediu legal, avantaje) similare cu ale angajatilor din tara de destinatie; - Asistenta GRATUITA la toate demersurile procedurale si la gasirea unei locuinte; - Cursuri GRATUITE de limba straina pentru cei interesati, in urma unei selectii prealabile. Firma acorda, GRATUIT, cursuri de perfectionare a limbii franceze. Firma acorda, GRATUIT, cursuri de limba flamanda. Firma acorda, GRATUIT, consultanta si asistenta la indeplinirea formalitatilor legal - administrative in Romania si in tara de destinatie. Firma acorda, GRATUIT, asistenta la gasirea unei locuinte si la instalarea in prima etapa in tara de destinatie. Pentru detalii suplimentare, accesati site-ul nostru.