Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Selectam personal pentru domeniul medical pentru clinici si spitale in Germania. Este nevoie urmatoarele tipuri de MEDICI: • Anestezist • Psihiatru/Psihoterapeut • Psiholog • Medic generalist/ internist/ medic de familie • Medic gastroenterolog • Medic cardiolog • Medic geriatru • Medic ginecolog/nefrolog • Medic reumatolog • Medic oncolog/hematolog • Medic neurolog • Medic chirurg • Medic ortoped • Medic angiolog • Medic pneumolog • Medic medicina muncii • Medic nefrolog Pot aplica • Studenti in an terminal sau absolventi (doctori tineri, chiar si fara experienta); • Studii finalizate in domeniul medical; • Medici rezidenti sau specialisti; • Doctor de top cu diploma (nivel 2 de atestare / calificare) Salariu oferit si bonusuri: • Salariul se negociaza cu angajatorul la interviu, in functie de experienta si specializare. Conditii, calificari necesare si posibilitati: PENTRU GERMANIA: • Nivel B2 de comunicare orala pentru limba germana (si certificat, daca este posibil de la Institutul Goethe, care sa ateste acest nivel de cunostiinte) si limba engleza de baza; • Studii finalizate in domeniul medical; • Diplomele si documentele justificative sa fie traduse in limba germana si legalizate – serviciu oferit de biroul nostru de traduceri la un pret redus; • Varsta maxima de 50 de ani; aspect fizic placut si stare de sanatate buna; • Posibilitatea de a emigra in Germania, impreuna cu familia; • Posibilitatea pentru specializare suplimentara in Germania. PENTRU FRANTA: • In Franta medicii nu au nevoie de nicio diploma de recunoastere a limbii (TEF), dar au nevoie de cunoasterea ei cel putin la un nivel mediu scris/vorbit sau avansat (psihiatri, medicii de medicina muncii). Va exista un interviu cu angajatorul si cu comisia de la Ordinul Medicilor. • Diplomele si documentele justificative sa fie traduse in limba franceza si legalizate – serviciu oferit de biroul nostru de traduceri la un pret redus; • Varsta maxima de 50 de ani; aspect fizic placut si stare de sanatate buna; • Posibilitatea de a emigra in Franta, impreuna cu familia; • Posibilitatea pentru specializare suplimentara in Franta. Dosar de aplicare: • Curriculum Vitae tip in limba germana/franceza si romana • Diplome de studii, documente specializare, recomandari etc. in limba germana/franceza • Certificat limba germana minim B2 - pentru Germania • Fotografie corp intreg Dupa trimiterea dosarului, aplicantii vor fi contactati telefonic pentru a discuta conditiile de plasare si detaliile programului. Interviul de aplicare va fi realizat de catre firma din Romania si de catre partenerii din Germania/Franta. Persoanele care nu au inca certificatul de limba B2, pot aplica din timp pentru a avea prioritate in baza de date in momentul in care obtin si certificatul de limba necesar. Atentie! Aplicantii nu vor avea nicio obligatie financiara catre firma de plasare, intreg procesul fiind GRATUIT!

Cerinte

PENTRU GERMANIA: • Nivel B2 de comunicare orala pentru limba germana (si certificat, daca este posibil de la Institutul Goethe, care sa ateste acest nivel de cunostiinte) si limba engleza de baza; • Studii finalizate in domeniul medical; • Diplomele si documentele justificative sa fie traduse in limba germana si legalizate – serviciu oferit de biroul nostru de traduceri la un pret redus; • Varsta maxima de 50 de ani; aspect fizic placut si stare de sanatate buna; • Posibilitatea de a emigra in Germania, impreuna cu familia; • Posibilitatea de specializare suplimentara in Germania. PENTRU FRANTA: • In Franta medicii nu au nevoie de nicio diploma de recunoastere a limbii (TEF), dar au nevoie de cunoasterea ei cel putin la un nivel mediu scris/vorbit sau avansat (psihiatri, medicii de medicina muncii). Va exista un interviu cu angajatorul si cu comisia de la Ordinul Medicilor. • Diplomele si documentele justificative sa fie traduse in limba franceza si legalizate – serviciu oferit de biroul nostru de traduceri la un pret redus; • Varsta maxima de 50 de ani; aspect fizic placut si stare de sanatate buna; • Posibilitatea de a emigra in Franta, impreuna cu familia; • Posibilitatea de specializare suplimentara in Franta.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale