Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Brains Consulting colaboreaza cu succes cu parteneri din Europa in domeniul medical (medici specialisti, rezidenti, absolventi, asistenti medicali, kinetoterapeuti). Brains Consulting recruteaza MEDIC SPECIALIST PSIHIATRIE Germania- in spitale publice si private, in toate regiunile + 2 posturi in spital public Hamburg Franta- in sistemul public si privat, atat ca angajat cat si in sistem liberal (self employed). Oferte in regiunea Centru ( 2 posturi in sistem public), zona Midi-Pyréenées – 1 post, regiunea PACA – 1 post, regiunea Bretagne – 1 post, regiunea Pays de la Loire – 1 postl Danemarca, Soedia, Norvegia – in spitale publice si private (necesar limba engleza nivel avansat) Belgia- in sistem liberal, 1 post de consultant, 200.000 Euro/an – in spital in zona flamanda a Belgiei (necesar limba engleza nivel avansat)

Cerinte

- medic specialist psihiatru - certificat de recunostere a diplomei de medic specialist eliberat de Ministerul Sanatatii - limba engleza/franceza/germana – nivel mediu/avansat - Durata contractului: perioadă nedeterminată - Salariul anual Brut: începand cu 55.000 Euro pentru medici specialisti + orele de garda - Programul de lucru: 40 ore/saptamană + orele de gardă - Concediul anual: 30 zile /an - Orele suplimentare se indexează conform legislaţiei în vigoare. - Atmosfera de lucru placuta - Posibilitatea de a lucra intr-un mediu profesional inalt calificat cu posibilitatea dezvoltarii carierei medicale - - pentru Tarile Nordice Danemarca, Suedia, Norvegia se se ofera programe speciale de invatare a limbii straine pentru candidat + familie, curs gratuit + cazare gratuita pe toata perioada cursului (dureaza 20 sapatamani, la Budapesta) + transport gratuit cu avionul + ajutor financiar pe perioada cursului pentru familie de 800 Euro/luna.