Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Clinici si spitale din Germania angajeaza medici specialisti din Romania.Aria specializarilor cerute cuprinde: -anestezie -medicina interna -gastroenterologie -chirurgie generala si viscerala -geriatrie -psihiatrie -psihologie -psihoterapie -nefrologie -hematologie -angiologie -neurologie -oncologie -ortopedie Se ofera: conditii legale de lucru, respectiv contract de munca pentru durata nedeterminata,aparatura de ultima generatie, posibilitati de perfectionare profesionala si de specializare suplimentara, oportunitatea de stabilire in Germania impreuna cu familia, oportunitati de educatie pentru copiii medicilor,asigurari sociale pentru intreaga familie. Salarizarea lunara variaza intre 3000-4000 euro.Orele suplimentare fie se platesc, fie se ofera zile libere. Candidatii realmente interesati sunt rugati sa trimita CV inclusiv la adresa de e-mail a firmei noastre.Va rugam cititi cu atentie inclusiv cerintele de eligibilitate.

Cerinte

Oferta se adreseaza : -studentilor la medicina in an terminal sau absolventilor facultatii de medicina care in ultimele 12 luni nu au avut loc de munca; -personalului medical cu experienta care in prezent lucreaza ca si asistenti sau medici specialisti in clinici si spitale -medicilor cu experienta care nu au avut loc de munca in ultimele 12 luni Conditiile obligatorii cerute de angajatori: -detinerea unui atestat de limba germana nivel B2 sau C1(conditie necesara pentru psihologi, psihiatri, psihoterapeuti); -experienta ca medic specialist(conditie necesara pentru absolventii facultatii de medicina, promotiile anterioare anului 2010); - catalogul interventiilor chirurgicale(necesar pentru specialistii in chirurgie); Alte cerinte obligatorii: -adaptabilitate la exigentele germane de munca; -seriozitate -profesionalism; -excelenta stare a sanatatii; De asemenea, toate documentele ce atesta absolvirea studiilor universitare, a cursurilor de specializare, etc vor fi traduse autorizat in in limba germana si vor fi legalizate.