Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Cabinetul nostru, specializat in recrutarea si selectia de personal din sectorul medical, recruteaza pentru clientul sau, o Policlinica privata din regiunea Pays de la Loire, medici specializati in: - oncologie - pediatrie-neonatologie - cardiologie, pneumologie - oftalmologie, ORL - gastroenterologie - medicina de urgenta - psihiatrie Policlinica, lider in teritoriu in domeniul serviciilor de sanatate, este situata intr-un oras de 60 000 de locuitori, si deserveste o populatie de 240 000 de locuitori. In cadrul unei echipe medicale tinere, dinamice si recunoscute pentru calitatea serviciilor, apreciata de pacienti, veti participa la preluarea pacientilor in serviciul de zi, precum si in spitalizare. Policlinica dispune de o capacitate de 315 paturi si locuri, repartizate dupa cum urmeaza : Medicina : 43 paturi Chirurgie : 111 paturi : Ingrijire si reabilitare : 80 paturi Maternitate :50 paturi Chimioterapie : 12 locuri Ambulatoriu : 12 locuri Tipul contractului : instalare in liberal. Pentru primele 6 luni se asigura contract de colaborator-salariat, cu posibilitatea negocierii conditiilor de lucru. Se asigura cazare pentru primele 2 luni. Policlinica a implementat o politica de integrare care sa faciliteze integrarea reala a medicilor in mediul profesional si extra-profesional.

Cerinte

Candidatii trebuie sa fie titularii unei diplome de medic specialist in specializarile cerute si sa stapaneasca limba franceza la nivel mediu. DESCRIEREA COMPANIEI: MBM Professionnel Conseil este un cabinet, cu sediul in Franta, specializat în recrutarea și plasarea de medici români în Franța.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate