Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Locatie: Germania - Plau am See PVR cauta pentru partenerul sau, unul dintre cele mai importante concerne private de clinici si spitale din Germania, Medic Absolvent sau Rezident pentru specializarea Medicina Interna. Interviu Selectia se va face pe baza CV-ului si a participarii la un interviu telefonic cu un reprezentant german. Va rugam sa trimiteti un CV in limba engleza sau germana in format Word si cu o poza recenta inserata la adresa de e-mail a firmei.

Cerinte

- Diploma de absolvire Medicina Generala - Cunoasterea limbii germane la nivel B2 este obligatorie Se ofera - Stagiu de cateva zile in clinica concernului german pentru acomodarea cu sistemul medical german, inainte de semnarea contractului si dupa interviul telefonic - Suport logistic pana la semnarea contractului si pana la plecarea in Germania - Suport sustinut din partea concernului german in perioada de acomodare si de instalare in Germania - Salariu atractiv, conform legislatiei germane pentru gradul de specializare si de incadrare - Contract de munca de minimum 2 ani, cu posibilitate de prelungire