Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Misiunea postului Functionarea CNAPM face obiectul supervizarii FMI, care a stabilit un set de obiective generale care vor fi incluse in mandatele noului CA si al noului Director General. Noua conducere va fi mandatata cu putere si autoritate largi si va avea ca principala misiune sa eficientizeze functionarea acestei companii si sa o aduca la standarde europene intr-un timp rezonabil de scurt. Directiile si actiunile strategice vor fi discutate cu candidatii in fazele avansate ale procesului de recrutare in asa fel incat cel putin o parte dintre acestea si cateva obiective cuantificabile generice sa poata sa fie incluse in contractul de mandat al nouii conduceri, restul criteriilor de performanta urmand sa fie identificate si detaliate, cat mai repede posibil, si dupa preluarea postului. Rolurile si responsabilitatile generale sunt cele obisnuite pentru orice post similar din mediul privat sau in companii publice de dimensiuni comparabile. Diferentele specifice pentru CNAPM sunt putin semnificative.

Cerinte

Profilul candidatului ideal este profilul uzual corespunzator nivelului de senioritate necesar ocuparii unui asemenea post intr-o companie privata sau publica de mari dimensiuni si cu o mare complexitate a activitatii; Pachetul salarial si de beneficii va fi motivant si va lua in considerare nivelul pietei pentru companiile cu profil similar.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate