Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Titlu job: Muncitor viticol Descriere job: Veti efectua activitati care implica tunsul si legarea vitei de vie. Solicitam experienta de minim 2 sezoane in domeniu. Contractul este pe perioada determinata de 2-3 luni. Locatia: FRANTA, Chace, Villy Presupune: -intretinerea si ingrijirea arborilor fructiferi sau vitei de vie, in perioada de inmugurire si recoltare pe exploatatii viticole; -operatiuni de plantare a arborilor/butasilor (desradacinare, transplantare, legare) dupa pregatirea prealabila a solurilor; -montarea elementelor de protectie (plase anti-grindina, echipamente anti-gel, garduri) si dispozitivele de irigatie pe livada/vie; -supravegherea dezvoltarii fructelor, aplicarea ingrasamintelor pe arbori si pe vita de vie sau aplicarea produselor fitosanitare in caz de anomalie; -recoltarea fructelor in functie de marime si maturitate, conform indicatiilor; -realizarea primara a mentenantei preventive/curative a cehipamentelor.

Cerinte

Cerinte: - carnet de conducere categoria B; -Experienta relevanta de minim 6 luni in domeniu in interiorul/exteriorul tarii; -Limba franceza constituie un avantaj, -Seriozitate si responsabilitate. Oferim: Salarizare: intre 700 euro/luna; -cazare gratuita -platim asigurare medicala. Contact: Persoanele interesate vor trimite pe adresa de email un CV cu poza in format europass.