Detalii loc de munca

Descrierea jobului

MUNCITORI TABLA LINDAB PENTRU A LUCRA PE SANTIERE DE CONSTRUCTII IN GERMANIA: -SE PLATESTE LA METRU PATRAT: -montaj schela de fatada 1,50 euro , -plase de interceptare montare profesionala 1,25 euro -demolare azbociment si renovarea acoperisului lucrari de constructii ,cu schele, demontare ,placi ondulate cu continut de azbest ,demontare acoperis din placi ondulate din azbest si indepartarea acestora 2,50/euro(aproximativ), -indepartarea materialului acoperisului din azbest ,acoperis din tabla trapezoidala 3/euro -montare tabla trapezoidala 2,75/euro, -montaj instalatie FV 99,85KWp ,substructura pusa la dispozitie de catre client ,precum si nituire, precum si modulele puse la dispozitie si toate cablurile in serie montate profesionist conform specificatiilor 100/euro. -SE LUCREAZA LEGAL CA PERSOANA FIZICA AUTORIZATA (GbR),Persoana Fizica Autorizata(P.F.A.) Romania ,Intreprindere Independenta (.I.I.),sau Firme cu proprii salariati. -PERIOADA NEDETERMINATA -COSTUL AUTORIZATIEI 32 EURO SI SE PLATESTE IN GERMANIA,250 EURO DACA ESTE CAZUL SI SE RETINE DIN PLATA PRIMITA IN GERMANIA. -PARTENERUL GERMAN DA LUCRAREA IN CONTRACT DE SUBANTREPRIZA,DIN CARE ISI OPRESTE 20%DIN VALOAREA TOTALA A LUCRARII CONTRACTATE CU CLIENTUL . SUBCONTRACTORUL TREBUIE SA LUCREZE CAT MAI BINE SI REPEDE PENTRU A PUTEA PRELUA SI ALTE COMENZI IN ACELASI SISTEM . -MASINILE DE TRANSPORT SI SCULELE DE LUCRU SE DAU IN CHIRIE,DAR POT FI SI OPTIONAL

Cerinte

-CAZAREA ESTE ASIGURATA CONTRACOST IN SUMA DE 150 EURO/LUNA SI SE PLATESTE LA INCEPUTUL FIECAREI LUNI(DIN PLATA PRIMITA IN GERMANIA),DAR POATE FI SI OPTIONAL. -MASA NU ESTE ASIGURATA. -MUNCITORUL TREBUIE SA AIBA LA EL BANI DE MASA,(NU SE ACORDA AVANS)PENTRU PRIMA LUNA DE MUNCA PANA LA PRIMA PLATA PE CARE O PRIMESTE IN GERMANIA . MUNCITORUL TREBUIE SA AIBA LA EL HAINE DE LUCRU(SALOPETA , CASCA, BOCANCI DE SANTIER) -VA FI NECESARA CONSULTATIA MEDICALA IN GERMANIA DE MEDICUL LEGIST (PROTECTIA MUNCII),COSTURI APROXIMATIV 200EURO SI SE PLATESTE IN AVANS DE PARTEA GERMANA SI SE OPRESTE DIN PRIMA PLATA ,SI ESTE VALABILA 4 ANI. -ASIGURAREA MEDICALA REVINE IN SARCINA MUNCITORULUI SI SE FACE IN GERMANIA SAU C.S.A.S.INTERNATIONAL CU DOVADA VALABILITATII. -TRANSPORTUL REVINE IN SARCINA MUNCITORULUI. -DOCUMENTE NECESARE : -COPIE BULETIN, -COPIE ACTE DE CALIFICARE (DACA ARE,DACA NU DECLARATIE PE PROPRIA RASPUNDERE CA STIE SA LUCREZE IN MESERIA SOLICITATA ) -CV-UL APLICANTULUI -COPIE ACTE DE STUDII -CAZIER JUDICIAR ORIGINAL+COPIE -ADEVERINTA DE LA MEDICUL DE FAMILIE (CLINIC SANATOS) -2 FOTOGRAFII IN PICIOARE 9/13 TAXA CONSULTANTA SE ACHITA ASTFEL: -500 LEI IN MOMENTUL DEPUNERI DOSARULUI SI SEMNARII CONTRACTULUI PARTENERULUI GERMAN -200 EURO DIN PRIMA PLATA PE CARE O PRIMESTE IN GERMANIA TRIMITETI CV+FOTO .