Detalii loc de munca

Descrierea jobului

BENEFICII In calitate de caregiver, candidatul: Ø Va fi angajat de familie cu norma intreaga, va lucra ~ 44 de ore pe saptamana, fiind platit cu min.9,5 $cad/ora brut max. 15$cad/ora; va beneficia de o suma neta totala intre min. 1000 si 1450 CAD$net/luna. Ø Va dispune de asigurare medicala. Ø Va avea camera proprie, masa in cadrul familiei respective. Ø Va fi remunerat de 1,5 ori salariul orar pentru orele lucrate in plus (ce este peste 44 de ore considerat timp suplimentar de lucru). Ø Va avea sarbatorile nationale lucrate platite dublu fata de normal. Ø La varsta de 52 de ani ii va fi asigurat un fond de pensii, corespunzator perioadei de sedere in Canada. Ø Va avea 2 saptamani concediu platit pe an; Ø Va beneficia de o viza de munca legala pe 2 ani Ø Dreptul de a obtine statutul de rezident permanent dupa 2 ani de contract. Biletul de avion este asigurat gratuit.

Cerinte

Sa aiba cel putin 22 de ani (nivelul minim al varstei, сel maxim nefiind determinat); Sa aiba diploma de bacalaureat; sa aiba un cazier curat. Sa cunoasca engleza sau franceza la nivel conversational sau germana; Sa aiba 6 luni de training in domeniu sau sa fi lucrat cu carte de munca сel putin 12 luni (din care 6 luni continuu) in ultimii 3 ani; Sa aiba experienta in ingrijirea copiilor , batranilor sau persoanelor cu deficiente fizice si/sau psihice sau in invatamant; Un certificat medical care sa includa detalii despre posibile boli cronice. Certificatul trebuie sa confirme ca viitorul caregiver are dreptul sa lucreze cu copii si sa fie emis recent (сel mult 3 luni in urma) (formular primit la agentie) O copie a diplomelor obtinute (liceu, facultate, foi matricole, alte diplome) traduse si legalizate. Cazierul (in original), copie pasaport O copie a carnetului de conducere (daca exista), copie dupa certificatul de nastere.