Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Recrutam asistenti medicali pentru spitale si azile de batrani din Marea Britanie si Irlanda. Angajatorii ofera salarii cuprinse intre 10 si 12 lire pe ora. Se accepta doar candidati inscrisi la NMC (Nursing and Midwifery Council) pentru Marea Britanie. Exercitarea profesiei în Republica Irlanda este condiţionată de înregistrarea la Consiliul Irlandez al Asistentelor Medicale (Irish Nursing Board / An Bord Altranais), autoritatea competentă cu recunoaşterea calificărilor profesionale şi acordarea accesului la profesiile de asistent medical. - Limba engleza este obligatorie la un nivel cel putin mediu pentru Marea Britanie. CV in limba engleza. - Fara cazier judiciar * Constituie avantaj experienta in Neurologie, Psihiatrie, Geriatrie, Ingrijiri Paliative

Cerinte

Majoritatea clinicilor au un caracter mixt in ceea ce priveste profilul pacientilor si pot include ingrijiri paliative, ingrijirea persoanelor cu disabilitati fizice si/ sau mentale, ingrijiri postoperatorii etc. Asistenti medicali pediatrie, anestezie si neurologie pentru spitala NHS. Salarizare: 10-12 lire sterline pe ora in Marea Britanie so 17-25 de euro pe ora pentru Irlanda (in functie de experienta candidatului). Se asigura consultanta pe toata perioada procesului de recrutare, incluzand bilete de avion, cazare si obtinerea formelor legale in UK si Irlanda. Nu se percepe comision.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale