Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Cautam, in numele clientului nostru din Scotia, operatori CNC in urmatoarele categorii: FREZORI STRUNGARI PERFORATORI persoanele care aplica trebuie sa aiba experienta in acest domeniu minim 3 ani, demonstrabila prin carte de munca sau recomandari de la fosti/actuali angajatori in cazul celor care au lucrat in strainatate. Se ofera conditii deosebite de munca, contracte de minim 6 luni maxim termen nelimitat, concedii, asistenta si indrumare pentru gasirea de locuinta. Salariile sunt intre £8 si £12 ( lire sterline) pe ora, in functie de experienta demonstrata in urma probei practice. Programul in ture de dimineata, dupa amiaza si noapte, orele de munca obligatorii sunt de 40 pe saptamana, program suplimentar valabil cu plata de 50% peste salariul normal. APLICANTI, VA RUGAM SA TRIMITETI DOAR CV URI IN LIMBA ENGLEZA CARE POT FI PREZENTATE DIRECT ANGAJATORULUI. CV URILE IN LIMBA ROMANA NU POT FI LUATE IN CONSIDERARE DEOARECE ANGAJATORUL ESTE FIRMA BRITANICA, NECUNOSCATOARE DE LIMBA ROMANA.

Cerinte

OPERARE, SETARE, PROGRAMARE MASINI CNC: STRUNGURI, FREZE SI PERFORATOARE VERTICALE SI ORIZONTALE. PERSOANELE SELECTATE VOR PRIMI UN CHESTIONAR CU CONTINUT TEHNIC PENTRU A IL COMPLETA. LIMBAJE NECESARE DE OPERARE SI PROGRAMARE: FANUC, LEWIS,MAZATROL, SIMTRONIC, HEIDENHEIN, SINUMERIC. VA RUGAM SA SPECIFICATI IN CV CU CARE DINTRE ACESTE PROGRAME SUNTETI FAMILIAR. PREFERAM CANDIDATI CU EXPERIENTA IN UNUL DINTRE DOMENIILE: AUTOMOTIVE, AERONAVE, PETROL SI GAZE. VA RUGAM SA SPECIFICATI CU CE MATERIALE ATI LUCRAT, DE EX. METAL, INOX, PLASTIC, FIER, NICKEL, ETC

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala