Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Pentru companie italiana furnizoare de echipamente si tehnologie pentru productia de mase plastice recrutam Office Manager cu experienta administrativa si cunostinte avansate de limba italiana. Postul imbina trei tipuri de actiivtati: 1. prospectare de piata in vederea identificarii de potentiali clienti - identifica sursele publice de informatii despre piata de desfacere (baze de date specializate, cataloage, anuare ale camerelor de comert si industrie sau ale asociatiilor profesionale) si creeaza baza de date interna a companiei; - identifica licitatiile deschise, le selecteaza pe cele adecvate produselor companiei si participa la realizarea ofertelor - identifica oportunitatile de participare la targuri, expozitii si evenimente adresate producatorilor industriali de profil 2. asistenta pre- si postvanzare pentru echipa de vanzari - transmite propuneri de colaborare potentialor clienti, stabileste un contact telefonic cu acestia si faciliteaza intalnirile directe dintre clienti si inginerii de vanzari - sprijina activitatea de ofertare prin prezentari, modele de contracte etc - urmareste platile efectuate de clienti - centralizeaza eventualele cereri ale clientilor referitoare la clauzele contractuale etc. 3. organizarea activitatii filialei din Bucuresti - activitati de secretariat si contabilitate primara - interfata cu firma de contabilitate si cu biroul de avocatura partenere - aranjamente de calatorie si cazare pentru directorul general si inginerii de vanzari - interfata cu furnizorii (chirii, utilitati, curierat, consumabile etc)

Cerinte

- experienta anterioara pe un post de asistent manager / asistent comercial / specialist ofertare / specialist marketing - limba italiana, avansat - foarte bune abilitati de operare cu pachetul MS Office. in special Excel, Word si Power Point - persoana energica si motivata cu abilitati organizatorice - abilitati de comunicare orala si scrisa - atitudine pozitiva, determinare si orientare spre client