Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Pentru o companie din Franta cautam Operatori CNC pe strung PUMA Se cauta persoane care sa aiba cunostinte foarte bune de prelucrare, care sa cunoasca programarea utilajele si sa fie autonome. Se cauta candidati care sa stie: Operare pe 2 strunguri CNC Puma cu 3 si cu 4 axe Gradul de acuratete folosit este intre 0 - 3 si 0 - 4 microni Se produc piese pentru mai multe industrii ( agroalimentara, feroviara, aeronautica) Materialele cu care se lucreaza sunt: fonta, otel, aluminiu, bronz si inox Se produc serii mici si mijlocii de la 1 la 200 de piese, dar si serii unicate – in functie de cerintele clientului.

Cerinte

Studii: Scoala profesională Permis de conducere : categoria B: minim o luna Experienta minim 5 ani pe o pozitie similara Cunostinte de limba Franceza/Engleza – la nivel conversational Cunostinte in interpretare desen tehnic Cunostinte ISO Cunostinte in utilizarea mijloacelor de masurare : subler, micrometru, alezometru.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala