Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Personal Services Group recruteaza pentru unul dintre clientii sai: Operator Contabil – Buftea (la iesirea din localitatea Chitila) Responsabilitati: - Efectuarea de operatiuni bancare (plati electronice, catre furnizori; ordine de plata, incasari clienti); - Tinerea evidentei si asigurarea inregistrarilor zilnice in contabilitate a extraselor in lei si valuta; - Completarea documentelor justificative pentru registrul de casa; - Asigurarea platii salariilor, a avansurilor sau a a oricaror alte plati in numerar aprobate de persoanele in drept verificand intocmirea si completarea corecta si completa a documentelor; - Tinerea evidentei zilnice a soldului de casierie; - Administrarea bazei de date a clientilor / furnizorilor privind platile si incasarile, urmarirea soldurilor; - Intocmirea de rapoarte, documente, arhivare, etc.

Cerinte

- Studii superioare; - Cunostinte operare PC: MS Office si Wizcount ( avantaj); - Permis de conducere categoria B si autoturism constituie un plus pentru ca locul de munca se afla in afara Bucurestiului; - Experienta pe un post similar; - Abilitati de comunicare si lucru in echipa, proactivitate; - Deprinderea de de a lucra si respecta termene limita de raportare; - Capacitate de analiza si orientare catre clienti, responsabilitate.