Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Ospatarul serveste produse culinare si bauturi la cererea oaspetilor, asigurand calitatea serviciilor oferite la nivelul standardelor solicitate de companie in scopul satisfactiei acestora. Responsabilitati: - realizare mise en place - intampinarea si asezarea la masa a oaspetilor - luarea si servirea comenzilor - intampinarea si consilierea clientilor in alegerea preparatelor - recomandarea de preparate - intocmirea notei de plata si efectuarea incasarilor

Cerinte

- experienta de ospatar/barman - minim un an - diploma de calificare in domeniu - cunoastere operare MICROS - constituie un avantaj - abilitati de up&cross selling - disponibilitate la program flexibil - atitudine orientata catre client - cunoasterea unei alte limbi de circulatie internationala constituie un avantaj Oferta si bonusuri: Salariu fix negociabil in functie de experienta relevanta in domeniu si in acord cu grila de salarizare a companiei. Bonusuri periodice in functie de performantele individuale si ale hotelului. Facilitati acordate angajatilor in cadrul hotelurilor Continental si Ibis. Planuri de Dezvoltare Profesionala si training, activitati sociale in cadrul companiei

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala