Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Titlu job: Ospatar Descriere job: Locul de munca este intr-un restaurant francez cu specific traditional, activitatea efectiva implicand prealuarea comenzilor, servirea la mese. Cunosterea limbii germane si engleze este necesara. Solicitam disponibilitatea efectuarii orelor de noapte. Contractul este pe perioada determinta de 3 luni. Locatia: FRANTA Presupune: -aranjarea meselor si organizarea salii; -primirea clientilor, insotirea pana la masa si prezentarea meniului; -consilierea clintului in alegerea felurilor de mancare in conformitate cu preferintele acestuia, sugerea specialitatilor zilei si preluarea comenzilor; -incasarea consumatiei; -debarasarea meselor si curetenia in sala de mese; -servirea meniului comandat; -orientarea in sala de mese; -memorarea comenzilor: mancare, bauturi; -stapanirea tehnicilor de primire a oaspetilor; -stapanirea tehnicilor de servire; -stapanirea modalitatilor de aranjare a meselor; de incasare a comenzilor; de pozitionare a farfuriilor.

Cerinte

Cerinte: -diploma de calificare in domeniul serviciilor hoteliere si restaurant; diploma BAC; -cunoaterea limbii germane si engleze; -Seriozitate si responsabilitate. Oferim: Salarizare: intre 700 euro/luna -cazare gratuita; -platim asigurarea medicala. Contact: Persoanele interesate vor trimite pe adresa de email un CV cu poza in format europass.