Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Pentru ingrijitoare/ri (Pflegerinen) oferte la ingrijire varstnici salariul este intre 1100€ - 1600€ €/luna luna (aici sunt inclusi si banii pt asigurarea medicala si sociala care este de 150€/luna)in functie de pflegestufe al pacientului si de nivelul dumneavoastra de limba germana si experienta ca ingrijitoare si nu in ultimul rind daca aveti sau nu certificat de ingrijitoare! Pentru asistente/ti medicale/li la ingrijire varstnici ofertele sunt intre 1250€ -1700€/luna (aici sunt inclusi si banii pt asigurarea medicala si sociala care este de 150€/luna), in functie de pflegestufe al pacientului si de nivelul dumneavoastra de limba germana si experienta ca asistenta medicala! Pentru menajere (Haushalthilfe) salariul este intre 900€ – 1150€ €/luna (aici sunt inclusi si banii pt asigurarea medicala si sociala care este de 150€/luna). Schimburile intre ingrijitoare se fac intre 4 si 12 saptamani, uneori si mai mult, in functie de cum doreste familia, sporadic mai avem schimburi si la 2 sau 3 saptamani!

Cerinte

Cerinte de la ingrijitoare: Pentru toate cazurile se cere ca nivelul minim de limba germana sa fie mediu, un nivel european de B1-B2 si experienta ca ingrijitoare de minim 3-6 luni! Actele de care vom avea nevoie pt a face Gewerbe, sunt: -cazier judiciar in original, scos recent -cazierul tradus in germana si legalizat -traducere al actului de nastere -copie buletin -adeverinta medicala din care sa reiese starea buna de sanatate a candidatelor, in original si tradusa in germana -diploma de ingrijitoare in original plus tradusa in germana si legalizata (daca au o astfel de diploma). Daca candidata are deja Gewerbe (pt Austria), ne trimiteti pe linga actele cerute mai sus si: - copie Gewerbe - copie Ecard Pentru toate ofertele se ofera cazare, masa si transport de 100€ -160€ dus intors in functie de locatia pacientului, de Landul unde locuieste in Austria.