Detalii loc de munca

Descrierea jobului

PR ASSISTANT – ÎN CADRUL UNEI AGENŢII DE RELAŢII PUBLICE Responsabilitati / Realizari - Identificarea de potenţiali parteneri media pentru diverse campanii şi evenimente; - Elaborarea şi implementarea de strategii pentru clienţi; - Oferă suport pentru toate activităţile de comunicare/PR (campanii, evenimente, conferinţe, întâlniri etc.); - Redactarea comunicatelor de presă şi a altor tipuri de texte (alerte media, discursuri, scrisori, informaţii contextuale, fişe etc.); - Monitorizare, follow-up.

Cerinte

Avem doar câteva cerințe pentru tine: - studii superioare (lungă durată – finalizate cu examen de licență SAU studii în sistem Bologna și master absolvit/ anul doi în derulare); - cunoașterea unei limbi de circulație internațională la nivel cel puțin mediu; - cunoștiințe MS Office; - sociabilitate; - disponibilitate de a învăța lucruri noi și inițiativă; - disponibilitate pentru deplasări în țară și străinătate, pentru diferite intervale de timp. Beneficii: - Oportunitatea de a lucra într-o echipă profesionistă şi de a-şi dovedi succesul într-o piaţă competitivă; - Trening-uri de specialitate; - Sarcini motivante; - Posibilitatea de dezvoltare în cadrul companiei; - Pachet salarial atractiv.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate