Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Centru European de Cultura ENGLISHHOOD, recunoscut de Cambridge ESOL ca centru de pregatire pentru sustinerea examenelor de referinta, are ca obiect de desfasurare invatamant in domeniul cultural, respectiv limbi straine, cursuri de muzica si program de afterschool si beforeschool. Ofera posibilitatea angajarii pentru noul an scolar 2013-2014 in functia de PROFESOR DE LIMBA ENGLEZA, FRANCEZA si/sau GERMANA. In urma interviului programat in baza unui curriculum vitae trimis de dvs, veti putea participa la un internship de doua saptamani la Centrul Englishhood, timp in care va veti familiariza cu metodele noastre de predare si veti sustine dvs insiva ore de limba straina. Important: Programul de internship se poate finaliza cu angajarea dvs full-time/part-time pe postul de PROFESOR DE LIMBA STRAINE

Cerinte

Candidati * studenti in ani terminali, masteranzi si absolventi ai Facultatii de Limbi Straine/ Litere (cu specializarea engleza). Abilitati * cunostinte bune si foarte bune de limba straina ( engleza, franceza, germana) * dorinta de perfectionare a propriilor cunostinte * bune cunostinte de operare PC * abilitati de comunicare cu elevi de varste diferite ( de la 4 ani la 50 ani) si cu parintii * punctualiate, flexibilitate

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate