Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Dezvoltarea de aplicatii integrate (C/C++ Linux) pentru procesare video in timp real Dezvoltare de drivere pentru platforme integrate Linux (kernel) Dezvoltarea de aplicatii pentru interactiunea cu alte sisteme integrate

Cerinte

Minim 3 ani experienta in programare C/C++ Cel putin un proiect dezvoltat de la concept la productie Experienta in dezvoltarea si testarea aplicatiilor Linux Intelegerea formatelor video digitale (RGB, YUV, etc) si a senzorilor CMOS Fluenta in fundamentele ingineriei software, inclusiv design software, dezvoltare de Algoritmi, structure de date, modularitatea codului, mentenabilitate, design orientat pe obiecte, control al versiunilor Abilitatea de a analiza compromisuri intre timpii de procesare, necesarul de Memorie si consumul de energie pe parcursul dezvoltarii aplicatiei Abilitatea de a lucra in echipa si de comunicare Alte cerinte (constituie un avantaj): Experienta privind elaborarea de propuneri tehnice si specificatii Programarea aplicatiilor Windows Experienta ASIC / FPGA