Detalii loc de munca

Descrierea jobului

LOCUL DE MUNCA ESTE IN ORADEA, DAR CLIENTUL NOSTRU ESTE DISPUS SA SUPORTE CHELTUIELILE DE RELOCARE. - va coordona activitatea financiar-contabila pentru clientii firmei angajatoare, care sunt firme (societati comerciale, banci, etc) din Austria, Germania, s.a., si va mentine direct relatia cu acesti clienti; - organizeaza, indruma, conduce, controleaza si raspunde de desfasurarea in mod eficient a activitatii financiar-contabile a companiei in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare; - coordoneaza si conduce departamentul financiar – contabil; - va participa la formarea echipei de contabili care i se va subordona; - implementeaza activitatea intregii echipe de contabili; - supravegheaza activitatea celor din subordine; - raspunde de respectarea disciplinei impuse si a regulamentelor; - raspunde de buna pregatirea a salariatilor din subordine si propune masuri pentru perfectionarea cunostintelor acestora; - raspunde de intocmirea corecta si la timp a raportarilor financiar-contabile, solicitate de catre conducere. Oferta: - pachet financiar atractiv si negociabil; - in cazul relocarii: suportarea cheltuielilor aferente; - training in straintate timp de o luna sau o luna si jumatate, pe cheltuiala angajatorului; - castigarea experientei intr-o companie multinationala de prestigiu in domeniul serviciilor financiar-contabile.

Cerinte

- absolvent de studii superioare economice; - experienta in domeniul economic de minim 3-5 ani; - experienta in conducerea unei echipe; - obligatoriu- cunostinte la nivel avansat de limba germana/engleza; - cunoasterea unui program integrat ERP ( SAP, Oracle, Bann,etc); - foarte bune cunostinte in domeniul financiar-contabil; - contabil autorizat sau membru CECAR; - permis conducere cat.B; - bune abilitati de operare PC: pachetul MS Office. Limbi straine: Germana – nivel avansat

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale