Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Agentia de Resurse Umane Professional angajeaza pentru o companie multinationala Payroll Consultant si Senior Payroll Consultant Responsabilitati: • Acorda consultanta clientilor in cadrul proiectelor in care este implicat; • Participa in mod activ la proiectele de implementare a solutiilor de salarizare furnizate clientilor; • Efectueaza calculul salarial si face verificarile necesare pentru a asigura corectitudinea calculului; • Asigura conformitatea cu prevederile legale si politicile si procedurile clientului; • Genereaza rapoartele periodice si documentele necesare: stat plata, fluturasi, centralizatoare drepturi salariale, rapoarte specifice clientului; • Intocmeste si verifica notele contabile; • Genereaza declaratiile lunare privind salariile, fisele fiscale declaratii anuale privind impozitul pe venit; • Se documenteaza activ in privinta modificarilor legislative.

Cerinte

Cerinte: • Experienta pe o pozitie similara; • Cunostinte aprofundate de legislatie in domeniul salarizarii (obligatoriu); • Cunostinte (abilitati) de management de proiect; • Studii medii sau superioare (de preferinta, studii de economie si/sau informatica aplicata in economie); • Foarte bune cunostinte de MS Office (Excel, Word); • Cunostinte generale despre gestiunea bazelor de date (constituie avantaj); • Capacitate de analiza; • Rezistenta la lucrul sub presiune; • Abilitati de comunicare; • Spirit de echipa si initiativa.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate