Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Brains Consulting, companie de Resurse Umane, impreuna cu partenerul ei din Germania, companie specializata in recrutarea de personal, cauta urgent Personal Hotelier: RECEPTIONERI / OSPATARI pentru obtinerea unui loc de munca in Germania. Responsabilitati: - rezervarea camerelor - sprijin si consultanta clientilor - servirea meselor si bauturilor - decoratiuni de masa si pregatirea evenimentelor - incasarea platii / facturilor

Cerinte

- Preferabil, certificat de formare profesionala (Ospatar/Receptioner) - Se accepta si persoane cu experienta minima de lucru in domeniu - Limba germana nivel conversational (minim A2) - Limba engleza - Aspect bine ingrijit si bune maniere, prietenos atat cu oaspetii cat si cu colegii - Intelegere rapida si capacitatea de a lucra independent - Flexibilitate, responsabilitate si spirit de echipa - Disponibilitate de lucru in schimburi ( de asemenea si in weekenduri) - Avantaj: permis de conducere categoria B Beneficii Oferite - salarii atractive - se acorda Concedii platite si bonusuri de Craciun - se platesc orele suplimentare si zilele de weekend - contracte pe termen lung/ nedeterminat, full time si loc de munca sigur - se acorda ajutor pentru cazare Va rugam trimiteti Cv-ul in limba germana pe adresa noastra de mail