Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Avand in vedere ca in 2012 preconizam o cerere mai mare de personal sanitar pentru ITALIA, FRANTA si GERMANIA / AUSTRIA, Euro Medical Jobs va face urmatoarea OFERTA valabila pana pe data de 31.03.2012. Se adreseaza urmatoarelor categorii de profesionisti sanitari care vor sa lucreze in Italia / Franta / Germania / Austria: - Asistenti medicali generalisti - Asistenti (tehnicieni) de radiologie - Asistenti (tehnicieni) de laborator - (Balneo-fizio)Kinetoterapeuti - Tehnicieni dentari Urmatoarele servicii sunt platite de angajator, fara diminuarea retributiei dv. (conform Legii 156/2000 modificata cu OG 43/2002 si a HG 384/2001 modificata cu HG 850/2002, legi si hotarari care reglementeaza protectia cetatenilor romani care lucreaza in strainatate): - Cautarea unui loc de munca - Medierea unui contract de munca, in conformitate cu Legea nr. 156/2000 modificata cu OG 43/2002, si cu HG 384/2001 modificata cu HG 850/2002 - Medierea eventualelor conflicte ce pot aparea la locul de munca Urmatoarele servicii sunt contra-cost si se ofera "la pachet": - Consultanta intocmire dosar pentru obtinere certificat conf. D.E. 36 - Intocmire dosar pentru obtinere certificat conf. D.E. 36 (copii legalizate, etc.) - Verificare dosar - Depunere dosar si obtinere certificat conf. D.E. 36 de la Ministerul Sanatatii din Romania - Efectuare traduceri - Legalizari traduceri si efectuarea de copii legalizate - Taxe notariale - Taxe juridice - Completarea cererii de recunoastere profesionala - Completarea listei cu documentele cuprinse in dosar - Aranjarea dosarului si efectuarea de copii simple - Efectuarea de mentiuni ce privesc datele din dosar - Taxe postale - Taxe telefonice - Taxe curierat rapid extern - Depunere dosar in vederea recunoasterii profesionale - Urmarirea dosarului in vederea obtinerii decretului de recunoastere profesionala - Indrumare si consiliere privind inscrierea in organizatia profesionala - Materiale de studiu intensiv pentru acumularea cunostintelor lingvistice necesare - 20 ore de meditatii telefonice de limba italiana / franceza / germana - Diverse materiale pentru pregatire (cod deontologic, legislatie, etc.)

Cerinte

Alegand intreg pachetul de servicii, aveti posibilitatea nu numai sa va faceti actele la un pret redus, ci si sa va pregatiti pentru intrarea in "sistem" in tara in care doriti sa profesati. Inscrierile, valide, se fac pe siteul nostru