Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

LIMBA GERMANA OBLIGATORIU NIVEL B1-B2 NU APLICATI DACA NU CUNOASTETI LIMBA GERMANA AVANSAT!!!!!!!!!! Se cauta pentru spitale si clinici din Germania atat asistente medicale, medici cat si anestezisti pentru sectiile de chirurgie.Se ofera conditii legale de munca dupa normele UE.Se ofera specializare pentru medici.Se ofera cazare.

Cerinte

Vechime min 5 ani pentru cei care au absolvit inainte de 1.01.2007 Vechime min 3 ani pentru cei care au absolvit dupa 1.01.2007. Certificat de conformitate de la Min. Sanatatii. Salarii min.2400 euro brut. Diploma de licenta. Diploma de medic specialist. Adeverinta elib. de Colegiul Medicilor din Romania din care sa rezulte ca pe aceasta perioada posesorul a exercitat efectiv si legal profesia de medic. Adeverinta despre faptul ca studiile superioare sunt in conformitate cu Constitutia Europeana nr. 93/16. Certificat elib. de Min. Sanatatii din Romania.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale