Detalii loc de munca

Descrierea jobului

SHR INTERNATIONAL GmbH Healthcare Recruitment cauta personal medical pentru a lucra cu contract de munca (minim 2 ani) in clinici si spitale din centrul Germaniei. Recrutam: - Medici (rezidenti) - Medici (specialisti) - Neurologie - Cardiologie - Radiologie - Chirurgi (Visceral, urgente, internisti, etc…) - Medici primari (cardiologie, etc…) - asistente medicale - ingrijitoare medicale Se ofera salariu in functie de specializare, calificare si experienta. Se asigura transportul si cazarea. NU SE PERCEPE COMISION.

Cerinte

Cunoasterea limbii germane este obligatorie: - pentru medici: Nivel de limba germana B2 - pentru asistente si ingrijitoare: Nivel de limba B1 Medicii care au absolvit facultatea inainte de anul 2007, vor sustine o testare in Germania pentru conformitate. ANGAJATORUL SOLICITA OBLIGATORIU CERTIFICAT DE LIMBA (NIVEL B1, B2) SI DIPLOMELE DE SPECIALITATE TRADUSE IN LIMBA GERMANA.