Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Selectam femei cu experienta pentru ingrijirea unui barbat bolnav de scleroza in placi. Scleroza in placi sau scleroza multipla este o boala in care nervii sistemului nervos central, adica ai creierului si maduvei spinarii, nu mai functioneaza cum trebuie, imbolnavindu-se treptat. Mielina ar trebui sa acopere si sa protejeze nervii si sa imbunatateasca felul in care acestia comunica. In cazul aparitiei afectiunii, impulsurile electrice dintre nervi scad considerabil in putere, nervii sunt avariati si functiile organismului se sting pe zi ce trece. Astfel, dupa cum declara pentru Ziare.com dr. Bogdan Macadon, vazul, mersul, scrisul si memoria incep sa isi piarda din calitate. Barbatul(55 de ani) este deja in scaunul cu rotile Salariul este de 1200 euro pe luna Se asigura camera separata Ingrijitoarea are o zi libera pe saptamana de obicei sambata

Cerinte

Se cere germana la nivel conversational si se va testa la telefon Perioada de lucru:22.09 Se prefera femei intre 40-55 de ani -experienta in acest caz constituie un avantaj Va rog sa intrati in contact cu mine