Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Va doriti un job sigur si bine platit cu plecare incepand de la sfarsitul lunii Martie 2013? Inscrie-te acum pentru interviu si participare la targul de joburi din data de 09.03.2013 cu partenerii/angajatorii din Marea Britanie, in vederea obtinerii unui loc de munca pentru ingrijire batrani in azile de prestigiu din UK. Oferta: - salarizare 6.50 lire sterline/ora. Plata salariului se calculeaza la orele lucrate - 35 ore minim/saptamana+ore suplimentare daca doriti - se castiga lunar, cu ore suplimentare, intre 1200-1300 lire - cazarea in momentul ajungerii in UK este oferita de agentia partenera din UK, in Leeds la hotel, unde se asigura si 2 mese/zi pana la inceperea lucrului. Nu va trebui sa achitati cand ajungeti cazarea si cele doua mese/zi, pana cand incepeti munca. - la hotelul din Leeds se organizeaza cursuri de inductie (pregatire pentru munca ce urmeaza sa o faceti) cat si cursuri de limba engleza. Cursul de pregatire dureaza aproximativ 7 zile, iar persoanele care vor avea nevoie si de curs de engleza, dureaza cu totul aproximativ 3 saptamani. - agentia din UK plateste pentru dvs, la inceput, cazarea la acel hotel, cele 2 mese/zi cat si cursurile. - se retine apoi din salariu de catre agentia din UK, timp de 50 saptamani, 20 lire/saptamana pt persoanele care nu au avut nevoie de curs engleza si 30 lire/saptamana pt persoanele care au facut si curs engleza. - agentia din UK va ajuta sa va gasiti cazare (la locul de munca)inainte de ajungerea la azilul unde urmeaza sa lucrati. Cazarea la locul de munca se achita lunar din salariu (nu la inceput)intre 250-300 lire/luna cu tot cu utilitati. Dupa prima luna aveti dreptul de a va schimba cazarea, daca doriti acest lucru. - contractul de munca este 1 an, posibilitate de prelungire, self employed (fara insa a mai achita din salariu alte costuri). Va dorim mult succes!

Cerinte

- taxa de interviu si participare/inscriere la targ este de 100 lei- se achita la discutia cu partea britanica, via skype, online prin teleconferinta sau la sediul nostru. Timpul pentru trimiterea cv-urilor si confirmarea de participare la targ este limitat, discutia directa intre partea britanica si candidat a inceput. - taxa de plasare 150 euro- se achita numai la targul de joburi, nu inainte, numai dupa ce ati semnat oferta de lucru si ati facut programarea de plecare la job direct, fata in fata, cu partea britanica. Tot atunci veti semna si cu noi un contract de mediere. - pot participa numai persoanele care s-au inscris la targ si sunt confirmate - varsta intre 24-48 ani maxim - experienta minima in ingrijire batrani sau ca infirmiera (fie ca v-ati ingrijit parintii/bunicii, persoane particulare sau ati lucrat ca infirmiera) - nu se cer diplome in domeniu sau experienta dovedita pe cartea de munca, ca ingrijire batrani - Numai persoane care vorbesc limba engleza la nivel mediu-conversational!!!!