Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Candidatul ideal trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii: - sa aiba experienta in dezvoltare si customizare de magazine - sa detina cunostinte avansate de PHP si sa se poata adapta la diverse framework-uri - sa detina cunostinte avansate MySQL (obligatoriu) - sa detina cunostinte avansate de Ajax/Javascript (obligatoriu jQuery, constituie un avantaj Prototype) - sa detina cunostinte avansate de XHTML (obligatoriu, constituie un avantaj HTML5) - cunostinte de Smarty constituie un avantaj Aplicantul trebuie sa aiba experienta minim 2 ani in programare si sa vina cu un portofoliu de situri realizate. DESCRIEREA COMPANIEI: Web Future Solutions este o companie de webdevelopment axata exclusiv pe realizarea de site-uri, aplicatii software si design de print de inalta calitate. Experienta si competenta firmei pot furniza acest nivel de calitate solicitat din ce in ce mai mult de marile companii din Romania.

Cerinte

RESPONSABILITATI / BENEFICII: Obiectivul angajatului va fi de a crea si intretine site-urile clientilor nostri si de a dezvolta diverse aplicatii web: - customizare magazine virtuale - realizare versiuni mobile ale magazinelor - integrare design-uri - integrari cu aplicatii 3rd party web-based (Mailchimp, Amazon Web Services, e-Payment Providers, Facebook, Twitter)