Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Descrierea companiei: Angajatorul o renumita organizatie romano-germana de consultanta IT, specializata in dezvoltarea de aplicatii variate, customizate in functie de cerintele clientilor ca: Philips, Bosch sau Continental. Compania a fost infiintata in 1995 si a desfasurat numeroase proiecte de succes în industria mijlocie si mare. Descrierea jobului: Compania cauta un programator GUI experimentat care sa aduca un know-how valoros care va participa la intreg ciclul de viata al proiectelor, lucrand in echipe mici. In functie de obiectivele sale si de nevoile companiei, acesta va avea posibilitatea de a se implica atat in programare backend cat si frontend, putand astfel sa utilizeze tehnologii variate (HTML, Javascript, C#, Java, C++ etc.) Beneficii: Salariu motivant Program de lucru foarte flexibil Asigurare privata de sanatate Tichete de masa Mediu de lucru placut Traininguri

Cerinte

Cerinte: Cunostinte de programare orientata pe obiecte, design si patternuri arhitecturale Experienta in scrierea de aplicatii web Cunostinte avansate de JavaScript, HTML, CSS si Web services. Cunoasterea unor frameworkuri si design patterns de JavaScript Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat (scris, vorbit). Constituie avantaj: Cunostintele de Ajax, JSON, XML Cunoasterea limbii germane

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate