Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Jobul consta in realizarea de site-uri functionale pe baza unor proiecte de websiteuri realizate in Photoshop (toate layerele disponibile). Candidatul ideal este o persoana capabila sa implementeze designuri de websiteuri realizate in Photoshop in cea mai noua versiune de Wordpress. Deci este imperativ necesar ca persoana sa poata face conversia PSD in WP (coding). Este de preferat ca persoana sa fi terminat facultatea sau sa urmeze cursurile unei facultati in regim de FR asa incat sa nu existe conflicte de program.

Cerinte

Cunostiinte necesare: - Photoshop: minime, proiectele sunt construite de catre un designer specialist, sunt structurate pe foldere si layere bine organizate; ATENTIE! programatorul trebuie sa realizeze slicing-ul. - Wordpress: proiectele PSD trebuie implementate identic in cea mai noua versiune de Wordpress prin slicing si codare. Asta necesita cunostiinte si in alte domenii, in special Javascript (jQuery) pentru realizarea diverselor efecte (accordion menus, sliders, etc). Implementarea trebuie sa se realizeze cu rapiditate, deci ESTE NEVOIE DE EXPERIENTA. Se va lucra la biroul firmei in zona Unirea. Programul va fi de 8 ore. Salariu se va discuta in urma unui interviu. ATENTIE! TOTI CANDITATII VOR FI SUPUSI UNUI TEST DE IMPLEMENTARE, DECI NU CANDITATI DACA NU VA PRICEPETI. SE VA FURNIZA UN PROIECT PSD SIMPLU, IAR DUMNEAVOASTRA VA TREBUI SA IL IMPLEMENTATI DREPT PROBA.