Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Se cauta 4 proiectanti constructii metalice pentru o firma din Elvetia, specializata in in fatade metalice pentru cladiri civile si industriale. Experienta si calificarea în domeniul fatadelor metalice (aluminiu 99%) este obligatorie. Domeniul de lucru: constructii de cladiri si tablarie industriala (tinichigerie simpla), izolatie, asemblaj, montaj, întocmirea gamelor de fabricatie/ asamblaj. Responsabilitati: - Sa utilizeze inventor pentru a face desenele (cotatie, etc.), vederi 3D. - Sa lucreze pe desenele 2D cu programul Autocad, la taieri A-A, B-B, etc. - Sa dea cotatie taierilor birourilor de la frma din Elvetia; - Sa comunice in limba franceza cu firma mama din Elvetia; - Sa realizeze cladirile pe Inventor (fatadele în table de alumimiu); - Sa citeasca si sa decodeze desenele arhitectului pentru a face modelul 3D în Inventor; - Sa trimita lucrarile prin e-mail. Contractul de munca va fi pe 12 luni. Se ofera salariu foarte motivant (1500 euro)

Cerinte

- Studii de specialitate (obligatoriu) - Experienta in domeniul fatadelor metalice (aluminiu 99%) (obligatoriu) - Cunostinte programului Autocad (constituie un avantaj) - Disponibilitatea de a lucra 8-10 ore în fata calculatorului - Cunostinte sau disponibilitatea de a învata sa se foloseasca de un program de proiectare (Autodesk Inventor) – Curs de formare in Elvetia 2-4 saptamani - Limba franceza (constituie avantaj)

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale