Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Comunicarea continua si eficienta cu clientii si colaboratorii Analiza detaliata a proiectelor de traduceri Gestionarea eficienta a proiectelor de traduceri si asigurarea calitatii si finalizarii la termen a acestora Identificarea traducatorilor potriviti in functie de cerintele proiectului Trimiterea de oferte si estimari Solutionarea cu promptitudine a solicitarilor venite din partea clientilor Oferirea de suport si consultanta clientilor in vederea realizarii/planificarii proiectelor Gestionarea relatiei cu traducatorii colaboratori Pastrarea si actualizarea permanenta in baza de date a tuturor informatiilor relevante referitoare la proiecte

Cerinte

Absolvent de studii superioare Experienta pe o pozitie similara constituie un avantaj Experienta relevanta in relatii cu clientii Abilitati foarte bune de comunicare - scris si oral Abilitati foarte bune de organizare, planificare si analiza Orientat catre realizarea solicitarilor clientilor cu promptitudine si profesionalism Capacitatea de a prioritiza activitatile Cunostinte avansate de MS Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook) Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat Orientat spre indeplinirea obiectivelor Abilitati empatice Ambitios, serios si entuziast OFERTA/BENEFICII: Pachet financiar motivant; Oportunitatea de a participa la training-uri de dezvoltare profesionala; Desfasurarea activitatii alaturi de o echipa tanara, intr-un mediu de lucru dinamic si orientat catre profesionalism Oportunitatea de a lucra intr-un mediu de lucru in care initiativa, inovatiile si implicarea sunt incurajate si apreciate.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate