Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Online Community Manager este o persoana importanta in compania in care va lucra. El are rolul de a reprezenta cat mai activ compania in comunicarea online - social media, PR, evenimente si crearea de continuturi pentru site-urile de care este responsabil. Responsabilitatile includ: - Crearea si optimizarea de continut site-uri, blog, articole, newsletter, material de comunicare online si offline - Social media marketing – cresterea si consolidarea prezentei companiei online - Relatii Publice – crearea si managerierea relatiei online cu reprezentanti media - Crearea unei strategii de comunicare si marketing online.

Cerinte

Cerintele pentru acest post sunt: - Cunostinte de limba franceza – scris/citit - Persoana extrovertita si comunicativa - Aptitudini de redactare creativa si atractiva de text - Persoana organizata si strategica - Pasiune si dedicare pentru promovarea online - Preferabil cu experienta in promovare online si social media Beneficii: - Lucrul intr-un colectiv unit si creativ - Training si sustinere - Posibilitati reale de crestere si dezvoltare profesionala - Salariul va creste odata cu performanta Alte detalii : Trimite-ne CV-ul tau la recrutare@krevin.ro! Asteptam sa te cunoastem!