Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

KREVIN recruteaza RECTIFICATORI CNC pentru Franta: -lucru atat in echipa cat si autonom pe masini cu comanda numerica si conventionala folosite in rectificarea cilindrica generala interioara si exterioara si a rectificarii plane; -masurarea cotei precise (de ordinul μm) la locul de munca; -controlul lubrifiantilor si a discurilor de rectificare; -utilizarea echipamentelor conventionale de control necesare la executia operatiilor de verificare a rezultatelor de taiere; -instalarea si reglarea utilajelor pe masina cu comanda numerica urmand instructiunile si regulile prescrise; -supravegherea functionarii si uzurii instrumentelor de taiat folosite in conditii normale si conforme parametrilor de taietura; -verificarea numarului programului si al indicelui piesei; -executarea decalajelor necesare asupra originilor, corectorilor de instrumente sau pe instrumente si asigurarea ca piesa va fi conforma desenului tehnic; -realizarea lucrarilor in timpul stabilit, pentru optimizarea productiei.

Cerinte

-experienta minima de 3-5 ani de lucru pe masini de rectificat conventionale si cu comanda numerica; -capacitati si abilitati de citire si interpretare ale desenelor tehnice si instructiunilor primite de la responsabilii de productie; -CUNOSTINTE DE LIMBA FRANCEZA LA NIVEL MEDIU - AVANSAT; -persoane serioase, responabile si cu atentie distributiva in timpul programului de lucru; -permis de conducere, categoria B. Numai candidatii selectati vor fi contactati. Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.